Vertikální slunolamy

Vertikální slunolamy

Montují se před okna, přímo na fasádu. Lze je použít také v interiérech, jako optické rozdělení místnosti či jako zástěnu.

Co je vertikální slunolam?

Je to především designový, zajímavý a originální stínící prvek, který vyrábíme zákazníkovi na míru. Reguluje sluneční svit a zabraňuje nadměrnému přehřívání interiéru. Slunolam se vyrábí z extrudovaných hliníkových profilů – slitina 6060. Používáme profily různých velikostí i tvarů.

Vertikální slunolam se montuje před okna na fasádu. Lze jej také použít jako optické rozdělení místnosti něbo jako zástěnu. Na rozdíl od horizontálního slunolamu je umístěn vodorovně s fasádou nebo oknem.

Typy vertikálních slunolamů?

Slunolam vertikální pohyblivý se montuje před okna. Lze ho opužít také jako optické rozdělení místnosti nebo jako zástěnu. Lamely jsou vsazené pomocí dříků do bočních nosných sloupků, propojené táhlem a ovládané buď ručně nebo motoricky.

Lamely jsou propojeny táhlem, kterým se ovládá sklon lamel. Lamely mohou být montovány ve svislém i vodorovném směru. Zástěna se kotví na rozpor ke stropu a není pevně spojena se stavbou.

U stínící stěny jsou lamely propojeny táhlem, kterým se ovládá sklon lamel. Lamely mohou být namontovány jak ve svislém, tak ve vodorovném směru. Stěna se kotví napevno k podkladu nebo ke stěně.

Lamely ve vodorovném směru jsou šroubovány k rámu, který se pomocí vozíků posouvá mezi dvěma vodorovnými kolejnicemi.

Lamely jsou šroubovány mezi dva boční hliníkové plechy. Takto vytvořený modul se vkládá mezi dvě konzole a aretuje se nerezovými šrouby. Mezi moduly jsou přiznané 5 mm dilatační mezery kvůli pohybům způsobeným teplotní roztažností lamel.

Lamely tohoto slunolamu jsou pevně spojeny s bočnicí z ohýbaného hliníkového plechu. Tvar bočnic je přizpůsoben opužitým lamelám a požadované míře zastínění. Vzhled bočnic je možno vybrat z naší nabídky nebo jej vytvoříme na zakázku dle návrhu.

Slunolam boční je variantou vertikáního slunolamu a je určen pro strany budov, na které nedopadají přímé sluneční paprsky. Lamely jsou šroubovány pouze k jedné bočnici a jejich rozteč je obvykle větší, přičemž spodní lamela se nemontuje.

Použité profily

vertikalni-slunolamy-upravene

Technické informace

hlinikovy-slunolam
Galerie
slunolam_b._-detail

Domluvte si s námi konzultaci zdarma. Zavolejte nám na: +420 775 223 695

Kontakt