Horizontální slunolamy

Horizontální slunolamy

Montují se nad okna jednotlivě nebo v souvislé délce fasády. Jsou posazeny do prostoru nad stavební otvor.

Co je horizontální slunolam?

Je to především designový, zajímavý a originální stínící prvek, který vyrábíme zákazníkovi na míru. Reguluje sluneční svit a zabraňuje nadměrnému přehřívání interiéru. Slunolam se vyrábí z extrudovaných hliníkových profilů – slitina 6060. Používáme profily různých velikostí i tvarů.

Horizontální slunolam se montuje nad okna jednotlivě nebo v souvislé délce fasády. Není tedy montován vodorovně s fasádou jako vertikální slunolam, ale je posazený pravým úhlem k fasádě do prostoru nad okno.

Typy horizontálních slunolamů?

Slunolam se umisťuje nad okna nebo na prosklené fasády. Tvoří ho podvěsný systém (držák) na uchycení lamel. Držák se skládá ze dvou do sebe zasouvacích částí (zobák + ježek), kde poloha vzájemného zasunutí určuje výsledný sklon lamel. Lamely jsou k držáku přichyceny nerezovými šrouby. Držák s lamelami se montuje buď na nosné jackelové konzoly nebo přímo k okennímu rámu nebo jiné konstrukce. Ježek i lamely jsou zakrytovány hliníkovými víčky.

U tohoto slunolamu jsou lamely šroubovány mezi dva boční hliníkové plechy. Takto vytvořený modul se vkládá mezi dvě konzole a aretuje se nerezovýnmi šrouby. mezi moduly jsou přiznané 5 mm diletační mezery kvůli pohybům způsobených teplotní roztažností lamel.

Lamely jsou pevně spojeny s bočnicí z ohýbaného hliníkového plechu. Tvar bočnic je přizpůsoben použitým lamelám a požadované míře zastínění. Bočnice s lamelami se montují na nosné jackelové konzoly. Vzhled bočnic je možno vybrat z nabídky naší společnosti nebo vyribit na míru dle návrhu.

Použité profily

vertikalni-slunolamy-upravene

Technické informace

hlinikovy-slunolam
Galerie
_p5203240

Domluvte si s námi konzultaci zdarma. Zavolejte nám na: +420 775 223 695

Kontakt